Digitalista.cz - užitečné rady pro všechny

Zpět na hlavní stránku


01

Signal - co to je a proč je to lepší jak ostatní

17.1.2021

Skvělý nástroj pro online komunikaci zdarma.

Co je Signal?

Signal je chatovací aplikace, která umožňuje zdarma a šifrovaně zasílat zprávy (chatovat), volat si (umí i videohovor), posílat obrázky, videa a soubory přes internet. Umí také skupinový chat nebo skupinový videohovor. Signal je multiplatformní. Můžete sedět u počítače a posílat zprávy na telefon...

Je jedinou populárnější chatovací aplikací, u které nenaleznete shromažďování uživatelských dat s propojením s Vaší identitou. Není důvod, proč by měl někdo vědět, jak a s kým si píšete a také co komu posíláte.

Oproti aplikaci WhatsApp nebo Facebook Messenger je Signal bezpečnou alternativou. Každá zpráva i hovor je zcela soukromá díky end-to-end šifrování. Nikdo jiný než Vy a příjemce zprávy nic neuvidí. Tuto aplikaci doporučuje i Edward Snowden a to už je co říct.

Uživatelé se zařízením s Androidem mohou Signal stahovat zde.

Uživatelé se zařízením od Apple mohou Signal stahovat zde.

Oficiální web Signalu: signal.org

Používání aplikace

Po zapnutí aplikace je potřeba zaregistrovat se pomocí telefonního čísla, na které přijde ověřovací kód. Mnoho lidí odradí hláška "zaslání ověřovacího kódu může být za poplatek". Tuto informaci uvádí všichni a pokaždé: Google, Microsoft, Apple, Facebook (i WhatsApp) - jen si jí uživatelé tak zřetelně nepřečtou (dokonce i při dvoufázovém ověření). Nebylo u nás zaznamenáno, že by byl za ověřovací kód účtován poplatek. Aplikace je tedy zcela zdarma.

Zahájení konverzace

Konverzaci s novým kontaktem zahájíte máčknutím na tlačítko "nová zpráva".

02

Vyberete kontakt, se kterým si chcete psát nebo volat (nebo tam cokoliv posílat) a můžete začít.

03

V detailu konverzace vidíte další možnosti, jako je zahájení videohovoru, klasického hovoru, psaní zpráv a posílání příloh (obrázků, videí atd.).

04

Posílání příloh není limitováno jako u emailů nebo MMS. V článku Jak sdílet byla tato problematika zmiňována.

05

V konverzaci lze také přeposílat zprávy, zareagovat na ně smajlíkem a nebo zprávy smazat. Určitě se Vám stalo, že jste něco napsali jinam, něž jste chtěli. Možnosti zprávy zobrazíte podržením prstu na zprávě (obrázku...). Máčknutím na ikonku zprávu smažete.

06

Signal dává více času na rozmyšlenou. Máčknutím na SMAZAT U KAŽDÉHO se zpráva smaže i u příjemce. Pokud přjemce zprávu, která pro něj nebyla určena, už viděl, 100% s veškerým obsahem. Může to být nepříjemné. Tento omyl nedokáže zvrátit žádná aplikace.

07

V detailu konverzace lze u každého kontaktu upravit také nastavení, pomocí otevření menu (3 tečky).

Zajímavá věc je Zmizení zpráv. Pokud nechcete uchovávat dlouhé konverzace a mazat je ručně, nastavení je pro Vás ideální volbou.

08

Závěr...

Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní. Pokud se vším promačkáte, zjistíte i další zajímavé možnosti, co Signal nabízí.

Zdá se Vám, že Signal používá málo lidí? Připojte se a podělte se o Signalu se svým okolím. Každá služba nějak začínala (od 0).

Pokud chcete mít při posílání zpráv / volání si soukromí, přejděte na Signal.


Zpět na hlavní stránku


Sdílejte prosím tento odkaz. Návod, jak sdílet odkaz, naleznete zde.

Digitalista.cz - užitečné rady pro všechny

Navštivte stránku: www.digitalista.cz